Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Zespół RESHeat na I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Czystsza Energia i Inżynieria Chemiczna dla Zrównoważonej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w dniach 28-31 sierpnia 2022 r.

Zespół RESHeat na I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Czystsza Energia i Inżynieria Chemiczna dla Zrównoważonej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w dniach 28-31 sierpnia 2022 r.

    Zespół RESHeat wziął udział w 1. Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat Czystszej Energii i Inżynierii Chemicznej dla Zrównoważonej Gospodarki o Obiegu Zamkniętym: CLES-CE 2022 w dniach 28-30 sierpnia 2022 r. w formie hybrydowej (Sofia, Bułgaria i online).

    1. Ocłoń P., Varbanov P.*, Yildirim M., Klemeš J., Zima W., Urban Integration of Renewable Solar Energy Sources and Heat Storage: RESHeat.

    2. Fan Y.V., Klemeš J.J., Environmental Footprint of Electric Vehicles and the Underemphasise Spatiotemporal Effect of Charging. [Wykład plenarny].

    Konferencja CLES-CE 2022 to międzynarodowa, transdyscyplinarna platforma skupiająca się na czystszych sposobach pozyskiwania, przekształcania, transportu, dostarczania i wykorzystywania energii i użytecznych produktów. W jej zakres wchodzi również koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym – pod względem efektywności energetycznej systemów z cyrkulacyjnymi przepływami materiałów, a także odzysku i ponownego wykorzystania energii w procesach przemysłowych i procesach w ramach łańcuchów dostaw, miejskich i regionalnych sieci procesów.