Przejdź do treści

Partnerzy

Tworzymy Razem
oilon-logo

OILON TECHNOLOGY OY

 

 

OILON TECHNOLOGY OY (założony w 1961 roku) jest fińską firmą rodzinną działającą w branży technologii energetycznych i środowiskowych.

OILON jest producentem i dystrybutorem:

  • palników i systemów spalania paliw płynnych i gazowych w zakresie mocy 10 kW – 90 MW,
  • przemysłowych pomp ciepła i chillerów,
  • gruntowych pomp ciepła do ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publiczej.

Produkty OILON znajdują szerokie zastosowanie m.in. w elektrowniach, spalarniach odpadów, kotłach okrętowych, ciepłowniach, do ogrzewania lub chłodzenia budynków usługowych i użyteczności publicznej oraz do ogrzewania budynków mieszkalnych. OILON posiada zakłady produkcyjne w Finlandii, USA, Rosji i Chinach. Ponadto, OILON posiada biura sprzedaży w Rosji, Brazylii i Stanach Zjednoczonych, a także dystrybutorów w ponad 30 krajach świata. OILON specjalizuje się w rozwoju technologii przyjaznych środowisk, kładąc szczególny nacisk na badania i rozwój produktów. Główne obszary badań i rozwoju dla OILON to poprawa efektywności energetycznej, obniżenie poziomu emisji oraz opracowanie nowych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii. OILON posiada ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji pomp ciepła.

Rola w projekcie RESHeat:

  • Wsparcie firmy CZAMARA SC w globalnej komercjalizacji systemu RESHeat
  • Producent pomp ciepła dla systemu RESHeat
  • Ambicją Oilon jest dostarczenie w pełni odnawialnego rozwiązania energetycznego do ogrzewania i chłodzenia, który może być skomercjalizowany na całym świecie.